شوراها بازوان دولت و مشاورینی امین برای مسئولین اجرایی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان بمناسبت بزرگداشت روز شورا مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان لنجان با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان ، حسین رجایی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ، نادر آخوندی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان ، مجید جوهری […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان بمناسبت بزرگداشت روز شورا مراسم تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان لنجان با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان ، حسین رجایی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ، نادر آخوندی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان ، مجید جوهری مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری اصفهان ، معاونین فرمانداری لنجان ، ائمه جمعه شهرستان ، مسئولین نظامی و انتظامی ، مدیران ادارات و ارگانها ، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان لنجان برگزار شد.

حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان در سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت تصمیم جمعی، وحدت و همدلی مدیران اجرایی شهرستان ، شوراهای اسلامی را نماد مشارکت مردم در پیشبرد برنامه های جامعه دانست و گفت : شوراها بازوان دولت و مشاورینی امین برای مسئولین اجرایی هستند تا ضمن شناسایی مسائل و مشکلات شهر و روستا، زمینه رفع آنها تسریع و تسهیل شود.

فرماندار لنجان با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت شهرستان فعالیت ها و اقدامات به دو عامل مهم وابسته است ، افزود : اولین عامل مربوط به اعتبارات و بودجه و تخصیصات و میزان تملک دارایی است و دومین عامل مدیریت بر امکانات و نیروهاست که ما می توانیم با بهره وری مناسب نهایت استفاده را از امکانات موجود در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان و جلب رضایت مردم ببریم و همچنین باید با دوری از مسائل حاشیه ای و توجه به وظایف ذاتی و اصلی شوراها و حاکم ساختن آن بر فضای شورا در جهت پیشرفت و توسعه شهرستان تلاش کنیم.

محمدی فشارکی از شوراها به عنوان بازوهای فکری و مشورتی سیستم اداری و به عنوان نخبگان علمی، فرهنگی و اجتماعی یاد کرد که از سوی مردم مورد اعتماد و اطمینان واقع شده و انتخاب گردیده اند و در نتیجه ضروری است که از منافع شخصی خود به نفع منافع عمومی عدول نموده و با احترام گذاشتن به نظر جمع در راستای تأمین منافع عموم شهروندان حرکت نمایند.

فرماندار لنجان اعتماد مردم به مسئولین و اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها را از بزرگترین سرمایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و بر حفظ این اعتماد و سرمایه اجتماعی با استفاده از همفکری و تعامل با مردم و گذراندن مصوبات موثر و ایجاد فضای شور و نشاط در بین شهروندان تاکید کرد و یکی از رسالت های مدیران و اعضای شوراها را ایجاد حس مشارکت و خودیاری در شهروندان و تلاش جهت در صحنه بودن مردم و مشارکت در برنامه ها و تصمیمات در شهرها و روستاها برشمرد.

در این مراسم پس از سخنرانی تعدادی از نمایندگان شورا های اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان لنجان و بیان دغدغه ها و مشکلات حوزه های خود از تمامی اعضای شورای اسلامی شهرستان با اهداء لوح تقدیر شد.

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان حضور کم نظیر و پر شور مردم با بصیرت در پای صندوق‌های رای آن هم در یکی از سردترین روزهای سال ۱۴۰۲ و افزایش میزان مشارکت با ۳۷/۲۹ درصد شهروندان شهرستان لنجان برگ زرین دیگری را در افتخارات خطه طلایی ایران رقم زد .   برای مشخص شدن […]

۱۴ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان آخرین جلسه هماهنگی هیات بازرسی انتخابات شهرستان لنجان با حضور لطیفی بازرس ویژه هیات بازرسی انتخابات استان اصفهان ، محسن یونسی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و رئیس هیات بازرسی انتخابات لنجان سربازرسان شهرستان در فرمانداری لنجان برگزار شد.    

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

ستاد انتخابات کشور لحظاتی قبل با انتشار اطلاعیه شماره ۱۸ اعلام کرد، فرآیند اخذ رای درتمامی شعب سراسر کشور ساعت ۸/۰۰ صبح روز جمعه ۱۱ اسفند ماه آغاز می شود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور متن این اطلاعیه به شرح زیر است:   بسمه تعالی  به آگاهی ملت شریف ایران اسلامی می رساند، […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

ستاد انتخابات وزارت کشور دراطلاعیه شماره ۱۷ اعلام کرد، زمان تبلیغات نامزدان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ساعت هشت صبح فردا (پنجشنبه ) به پایان می رسد. به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، ستاد انتخابات کشور روز چهارشنبه (نهم اسفند ماه) اطلاعیه شماره ۱۷ را به […]

۹ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =