فرمانداری لنجان
خانه
1397/01/23 عدالت در توزیع  آب مرهمی برای کشاورزان است
عدالت در توزیع آب مرهمی برای کشاورزان است

فرماندار شهرستان لنجان در جمع مردم و کشاورزان این شهرستان با بیان اینکه توجه به عدالت در توزیع  آب مرهمی برای کشاورزان است گفت: کشاورزان فهیم لنجان به خوبی می دانند که کم آبی به وجود آمده در طول سالیان اخیر کم سابقه بوده و امروز بحران کم بود آب را به خوبی درک می کنند.

مهدی صفر خانلو با اشاره به اینکه نباید سختی ناشی از کم آبی فقط بر دوش کشاورزان این منطقه و استان باشد افزود: استان های هم جوار باید کم آبی استان اصفهان را جدی بگیرند و در مصرف آب صرفه جویی کنند.

 در ادامه دکتر محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در جمع کشاورزان شهرستان لنجان اظهارکرد: یکی از اقدامات خوب ما در استان اصفهان به‌کارگیری یک فرماندار جوان، مردمی و پرامید در شهرستان لنجان بود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مشکلات برجای ‌مانده از دوره گذشته در شهرستان لنجان بوده، خاطرنشان کرد: با توجه به عملکرد فرماندار لنجان و ارائه گزارش‌های اخیر منطقه به‌صراحت می‌توان گفت که تمام مشکلات قابل‌حل شدن است اما به خاطر اینکه مدتی از زمان آن می‌گذرد قدری پیچیده شده است.

استاندار اصفهان در ادامه با بیان اینکه امروز مسأله آب مهمترین موضوع استان اصفهان و کشور است گفت: کم آبی و خشکسالی استان در سطح ملی مطرح می شود و جلسات زیادی در بالاترین سطحوح دولت و مجلس برای عبور از بحران و تامین آب مورد نیاز برگزار شده است.

مهرعلیزاده در پایان گفت: تلاش ما این است که حق آبه کشاورزان در فضای آرام و به شکل منطقی پیگیری شود.  

 نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میانگین بارش ها در کشور از 600 میلیارد متر مکعب به کمتر از 300 میلیارد متر مکعب تقلیل یافته گفت:حق آبه کشاورزان حقوق آنان به شمار میرود و اگر خشکسالی ادامه پیدا کند باید از امکانات باالقوه شهرستان و استان برای جلوگیری از تضییع حقوق کشاورزان استفاده کنیم.

نماینده مردم لنجان عملیات استفاده از پساب فاضلاب شهری در صنایع این شهرستان، کلید خورده که امروز می تواند بعنوان الگو در سراسر کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی در پایان موضوع آب استان را ملی بر شمرد و گفت: امروز موضوع آبی استان اصفهان در وزارت نیرو و مرکز پژوهش های مجلس مطرح است و مجمع نمایندگان استان هم با اتحاد برای حل و فصل آن از تمام توان خود استفاده می کنند

                 

 

تعداد بازدید: 73
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal