فرمانداری لنجان
خانه
1397/02/29 طرح بازآفرینی شهری را باید با باور قلبی اجرایی‌ کنیم
طرح بازآفرینی شهری را باید با باور قلبی اجرایی‌ کنیم

 

 جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان به ریاست دکتر صفر خانلو و با حضور فخاران رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهر سازی استان اصفهان، دیگر اعضاء در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان لنجان تصریح کرد: متاسفانه امروزه بافت قدیم شهر را رها کرده و با افزایش محدوده شهرها اقدام به ساخت و ساز می کنیم، اما این گونه ساخت و سازها نیازمند زیرساخت و خدمات بوده و این در حالی که در محدوده شهرها و بافت های فرسوده تمام این خدمات وجود دارد و ما از آنها غافل هستیم.

وی ادامه داد: رهایی بافت فرسوده معضلات بسیاری در شهرها ایجاد کرده چراکه بعضی از خانه هایی که به صورت مخروبه باقی مانده اند به محلی برای بزهکاری مبدل شده و این مسئله آسیب های بسیاری را برای شهرها به همراه دارد.

صفرخانلو تصریح کرد: اگر امروز تصمیمی را اتخاذ کنیم و از توسعه برون شهری به سمت توسعه درون شهری تغییر مسیر دهیم کاری اساسی را در شهرهای شهرستان لنجان انجام داده ایم البته نوع مداخله در بافت های فرسوده متفاوت بوده و بر همین اساس باید همه مسایل شهری و پیرامونی در کل پهنه شهرستان در نظر گرفته شود و برای هر یک از شهرهای 9 گانه شهرستان لنجان نسخه ای که مربوط به آن شهر است پیچیده شود تا بتوانیم در مسیر صحیح قدم برداریم.

وی با بیان اینکه فرسودگی کالبدی بافت‌های فرسوده شهری آسیب‌پذیرترین قسمت شهرها در مواجهه با بلایای طبیعی هستند، عنوان کرد: در محدوده بافت‌های فرسوده شهری تنها با فرسودگی کالبدی مواجه نیستیم بلکه مباحث امنیتی، اقتصادی، بهداشتی، اجتماعی و فرهنگی از جمله مسایلی است که در این گونه بافت ها با آنها مواجه هستیم که نیازمند تجدید حیات، به‌روزکردن، تبدیل و دگرگونی، حفاظت، نو شدن، احیا و تعمیر اقدامات بازآفرینی هستند.

فرماندار شهرستان لنجان با بیان اینکه امروز طرح بازآفرینی شهری را باید با باور قلبی اجرایی‌ کنیم، خاطرنشان کرد: حوزه بازآفرینی شهری نیازمند تغییر نگاه همه دستگاه های اجرایی هستیم و همه دستگاه های اجرایی  و خدماتی که در ستاد بازآفرینی شهری شهرستان لنجان عضو هستند باید به میدان عمل بیایند تا تقسیم کار به درستی انجام گیرد و تمام بار احیاء بافت فرسوده تنها به گرده شهرداری ها باقی نماند.

وی افزود: نباید فراموش کرد احیاء بافت فرسوده شهری با تغییر بناهای فرسوده و جایگزینی آنها توسط سازه‌ها و کاربری‌های جدید شهری از جمله خیابان‌ها و پارک‌ها همراه بوده و حرکت در این مسیر قطعا افزایش سطح زندگی شهروندان و رضایتمندی آنها را به همراه خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان این جلسه از شهرداران 9 گانه خواست برای آشنای بیشتر بازدید میدانی از  اجرای طرح بازآفرینی بافت های فرسوده استان داشته باشند


 

تعداد بازدید: 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal