عبایی، بخشدار فولادشهر در بازدید از طرح های اشتغال زایی بخش فولادشهر

خلق فرصت های جدید شغلی، توانمند سازی مبتنی بر مهارت و ایجاد درآمد با ثبات برای کارجویان و افراد نیازمند به اشتغال، از ماندگار ترین خدمت به مردم و حفظ کرامت انسانی در جامعه است. مهدی عبایی، بخشدار فولادشهر در بازدید از طرح های اشتغال زایی بخش فولادشهر، هدف گذاری امسال را تعامل سازنده بین […]

خلق فرصت های جدید شغلی، توانمند سازی مبتنی بر مهارت و ایجاد درآمد با ثبات برای کارجویان و افراد نیازمند به اشتغال، از ماندگار ترین خدمت به مردم و حفظ کرامت انسانی در جامعه است.

مهدی عبایی، بخشدار فولادشهر در بازدید از طرح های اشتغال زایی بخش فولادشهر، هدف گذاری امسال را تعامل سازنده بین سازمان های دولتی و نهادهای مردمی تخصصی بویژه گروه‌های جهادی و مراکز تخصص مردم نهاد و ایجاد و حمایت از پایداری مشاغل دانست و افزود: حمایت از اشتغال می‌بایست طی ساز و کار جدید با توجه به ظرفیت تحصیلکردگانِ دارای مهارت تدوین شود.

در حاشیه این بازدید، رستمی دبیر گروه جهادی مهر ولایت اظهار کرد: با تلاش های مرکز اشتغال و کارآفرینی مهر ولایت فولادشهر در سال جاری و گذشته با ایجاد ۱۶۰ فرصت شغلی از کارجویان حمایت شده است.

بخشدار فولادشهر با بیان اینکه ۵۰ درصد از متقاضیان اشتغال را زنان سرپرست خانوار و جوانان شغل اولی، تشکیل می‌دهند، گفت: توجه به ایجاد مشاغل خانگی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

عبایی گفت مدیریت شهری در جهت حمایت از فروش و ایجاد پایداری شغلی، از ظرفیت مکان های بلا استفاده ی تحت مالکیت خود و در حمایت از کسب و کارهای نو پا می تواند تدابیر جدیدی اتخاذ کند.

دبیر گروه جهادی مهر ولایت، رستمی، با بیان اینکه نیاز است برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی شهرستان اولین بار در زیر مجموعه قرارگاه فقر زدایی و اقتصاد مقاومتی، ساز و کار جدیدی تدوین و نوع پرداختی های تسهیلات مدون شود، تا افراد بتوانند به صورت هدفمند از منابع کارآفرینی بهره مند شوند.

بخشدار فولادشهر با قدردانی از همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: برای دریافت تسهیلات اشتغال، گذراندن دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای نیاز است که در همین راستا با همکاری مرکز اشتغال و کارآفرینی مهر ولایت به مدیریت مهندس رستمی، زمینه بهره‌مندی از دوره‌های مهارت آموزی برنامه‌ریزی شده است.

وی با تاکید بر اهمیت همراهی و هماهنگی بیشتر بانک‌های عامل در پرداخت به موقع تسهیلات به متقاضیان، از آن ها خواست تا اعطای تسهیلات اشتغالزایی را بعد از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت دوم پرداخت قرار دهند.

عبایی، بر اساس سوابق و مستندات موجود، گروه جهادی تخصصی اشتغال و کارآفرینی مهر ولایت فولادشهر(اولین گروه جهادی تخصصی اشتغال در کشور) را یکی از مراکز ویژه و شاخص در اجرای طرح‌ها و مأموریت‌های اشتغالزایی و کارآفرینی در شهرهای متناظر دانست و گفت: با همراهی مسئولان شهرستان و بخش فولادشهر، گام‌های خوبی در بخش اشتغال و کارآفرینی برداشته شده است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان در حاشیه سفر استاندار اصفهان به شهرستان لنجان نشست صمیمی بخشداران ، دهیاران و روسای شورای اسلامی روستاهای شهرستان لنجان با حضور مهران زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در فرمانداری لنجان برگزار شد. در این دیدار بخشداران و دهیاران با بیان مشکلات حوزه های خود در […]

۱۸ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در سفر به شهرستان لنجان به دیدار خانواده اولین شهید مدافع حرم شهرستان شهید پویا ایزدی و شهید مدافع امنیت شهید اسماعیل چراغی رفت .    

۱۸ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان نشست مشترک شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای شهرستان لنجان با زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان و حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان در شهرداری فولادشهر برگزار شد. در این جلسه شهرداران و روسای شوراهای اسلامی با بیان مشکلات شهرهای خود ، خواستار تسریع در هماهنگی […]

۱۸ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان سفر شهرستانی سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان به شهرستان لنجان با بیش از ۵۰ مصوبه در حوزه های عمرانی و زیر ساخت ، بهداشت و درمان ، مسکن ، اشتغالزایی ، آموزشی ، ورزشی ، آب و فاضلاب و …… به منظور توسعه و آبادانی شهرستان لنجان در […]

۱۸ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *