عبایی، بخشدار فولادشهر در بازدید از طرح های اشتغال زایی بخش فولادشهر

خلق فرصت های جدید شغلی، توانمند سازی مبتنی بر مهارت و ایجاد درآمد با ثبات برای کارجویان و افراد نیازمند به اشتغال، از ماندگار ترین خدمت به مردم و حفظ کرامت انسانی در جامعه است. مهدی عبایی، بخشدار فولادشهر در بازدید از طرح های اشتغال زایی بخش فولادشهر، هدف گذاری امسال را تعامل سازنده بین […]

خلق فرصت های جدید شغلی، توانمند سازی مبتنی بر مهارت و ایجاد درآمد با ثبات برای کارجویان و افراد نیازمند به اشتغال، از ماندگار ترین خدمت به مردم و حفظ کرامت انسانی در جامعه است.

مهدی عبایی، بخشدار فولادشهر در بازدید از طرح های اشتغال زایی بخش فولادشهر، هدف گذاری امسال را تعامل سازنده بین سازمان های دولتی و نهادهای مردمی تخصصی بویژه گروه‌های جهادی و مراکز تخصص مردم نهاد و ایجاد و حمایت از پایداری مشاغل دانست و افزود: حمایت از اشتغال می‌بایست طی ساز و کار جدید با توجه به ظرفیت تحصیلکردگانِ دارای مهارت تدوین شود.

در حاشیه این بازدید، رستمی دبیر گروه جهادی مهر ولایت اظهار کرد: با تلاش های مرکز اشتغال و کارآفرینی مهر ولایت فولادشهر در سال جاری و گذشته با ایجاد ۱۶۰ فرصت شغلی از کارجویان حمایت شده است.

بخشدار فولادشهر با بیان اینکه ۵۰ درصد از متقاضیان اشتغال را زنان سرپرست خانوار و جوانان شغل اولی، تشکیل می‌دهند، گفت: توجه به ایجاد مشاغل خانگی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

عبایی گفت مدیریت شهری در جهت حمایت از فروش و ایجاد پایداری شغلی، از ظرفیت مکان های بلا استفاده ی تحت مالکیت خود و در حمایت از کسب و کارهای نو پا می تواند تدابیر جدیدی اتخاذ کند.

دبیر گروه جهادی مهر ولایت، رستمی، با بیان اینکه نیاز است برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی شهرستان اولین بار در زیر مجموعه قرارگاه فقر زدایی و اقتصاد مقاومتی، ساز و کار جدیدی تدوین و نوع پرداختی های تسهیلات مدون شود، تا افراد بتوانند به صورت هدفمند از منابع کارآفرینی بهره مند شوند.

بخشدار فولادشهر با قدردانی از همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: برای دریافت تسهیلات اشتغال، گذراندن دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای نیاز است که در همین راستا با همکاری مرکز اشتغال و کارآفرینی مهر ولایت به مدیریت مهندس رستمی، زمینه بهره‌مندی از دوره‌های مهارت آموزی برنامه‌ریزی شده است.

وی با تاکید بر اهمیت همراهی و هماهنگی بیشتر بانک‌های عامل در پرداخت به موقع تسهیلات به متقاضیان، از آن ها خواست تا اعطای تسهیلات اشتغالزایی را بعد از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت دوم پرداخت قرار دهند.

عبایی، بر اساس سوابق و مستندات موجود، گروه جهادی تخصصی اشتغال و کارآفرینی مهر ولایت فولادشهر(اولین گروه جهادی تخصصی اشتغال در کشور) را یکی از مراکز ویژه و شاخص در اجرای طرح‌ها و مأموریت‌های اشتغالزایی و کارآفرینی در شهرهای متناظر دانست و گفت: با همراهی مسئولان شهرستان و بخش فولادشهر، گام‌های خوبی در بخش اشتغال و کارآفرینی برداشته شده است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان در روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ جان نثاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با همراهی قنبری مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری ، سلیمانی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، کمال نوری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لنجان با حضور در مراسم […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی با حضور محسن یونسی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار  و دیگر اعضاء در فرمانداری لنجان برگزار شد . در این جلسه در خصوص اصلاح پیشنهاد بودجه سال ۱۴۰۲ اتاق اصناف شهرستان ، شرایط ابطال پروانه کسب و لغو […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان جلسه بررسی مشکلات و حفظ اراضی کشاورزی شهرستان با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان و یونسی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و دیگر اعضاء در فرمانداری لنجان برگزار شد.   در این جلسه در خصوص برنامه های پیشگیری از تغییر کاربری زمین های […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان جلسه تعاملی و صمیمی خیرین مسکن ساز لنجان با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان ، حجت الاسلام باقریان و دیگر اعضاء در دفتر فرماندار برگزار شد. در این جلسه در خصوص رفع موانع و تسریع در برنامه های ساخت مسکن برای محرومین شهرستان لنجان بحث و […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *