بیکاری و بی آبی دغدغه اول شهرستان لنجان

پیگیری و برآورده کردن انتظارات مردم شهرستان در دستور کار فرماندار لنجان قرار دارد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری لنجان درروزی که شهرستان لنجان بواسطه سفر ابراهیم رئیسی ریاست جمهوری اسلامی ایران به استان اصفهان میزبان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و نماینده تام الاختیار رئیس جمهور بود، فرماندار لنجان در شورای […]

پیگیری و برآورده کردن انتظارات مردم شهرستان در دستور کار فرماندار لنجان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری لنجان درروزی که شهرستان لنجان بواسطه سفر ابراهیم رئیسی ریاست جمهوری اسلامی ایران به استان اصفهان میزبان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و نماینده تام الاختیار رئیس جمهور بود، فرماندار لنجان در شورای اداری شهرستان باسخنانی بی پرده از موضوعات و مشکلات و دغدغه های مردم شهرستان صحبت کرد.
حمیدرضا محمدی فشارکی در ابتدای سخنان خود گفت: در طول سفر بدون رودربایستی و فارغ از همه ملاحظات ، تمام مطالبی را که باید رئیس جمهور بدانند به رسم امانتداری و از زبان مردم شهرستان لنجان با جزئیات کامل بیان داشتم.
فرماندار لنجان خطاب به نماینده تام الاختیار رئیس جمهور و همراهان ایشان بیان داشت در تقسیمات کشوری و استانی از شهرستان لنجان به عنوان شهرستان برخوردار یاد میشود که تعریف ما در شهرستان با تعریف برخورداری از منظر شما متفاوت است.
محمدی فشارکی گفت شهرستان لنجان برخوردار است ولی برخوردار از ۱۲۰۰۰ رزمنده دفاع مقدس، ۷۵۰ شهید گلگون کفن، ۱۲۳ آزاده سرافراز، بیش از ۲۳۰۰ جانباز و نیز حدود ۶۰ کیلومتر از زاینده رود در جغرافیای لنجان قرار دارد.
فرماندار لنجان در ادامه افزود: شهرستان لنجان بالغ بر ۲۰۰۰ هکتار اراضی مستعد کشاورزی دارد و بدلیل داشتن نقاط برجسته طبیعی و چشم اندازی زیبا، مستعد گردشگری میباشد.
محمدی فشارکی در ادامه سخنان خود در شورای اداری شهرستان لنجان در خصوص توسعه صنعتی شهرستان گفت بدلیل صنایع ذوب آهن اصفهان و مجتمع فولادصبا و مجتمع صنایع دفاع ، سه ناحیه صنعتی ، دو شهرک صنعتی، سه منطقه کارگاهی نیز شهرستان صنعتی محسوب میشویم.
فرماندار لنجان وجود جاذبه های فراوان طبیعی و صنعتی و نزدیکی به مرکز استان و قرار داشتن در مسیر مواصلاتی بین چند استان را عاملی دانست که شهرستان لنجان را بعنوان یکی از مهاجرپذیرترین شهرستان های استان اصفهان معرفی میکند.
محمدی فشارکی که بعنوان نماینده دولت در شهرستان شناخته میشود از نرخ بالای بیکاری شهرستان انتقاد کرد و افزود باوجود تعداد زیاد صنایع و ظرفیت های فراوان گردشگری و زمین های مستعد کشاورزی باید اعلام کنم شهرستان لنجان در رتبه اول بیکاری قرار دارد.
فرماندار لنجان در خصوص مشکلات اساسی و زیر ساخت مساکن مهر شهرستان خصوصا در فولادشهر،  مشکلات طرح اقدام ملی مسکن در تامین زمین خصوصا در زرین شهر سخن به میان آورد و از کم توجهی و عدم توجه مسئولین در موضوعات اجتماعی و فرهنگی از قبیل تداخلات فرهنگی و کمبود اعتبارات در ایجاد فضاهای فرهنگی در همه شهرهای شهرستان لنجان و عدم توجه به سرمایه گذاری و تسهیل شرایط آن در بخش گردشگری لنجان ابراز ناراحتی نمود.
محمدی فشارکی درحوزه آب و فاضلاب نیز به عدم تکمیل پروژه خط انتقال و مخازن ذخیره آب و عدم توجه به اجرای شبکه آب و فاضلاب مساکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن ، نبود سیستم شبکه فاضلاب در روستاهای بالادست رودخانه زاینده رود در بخش باغبادران ، عدم تکمیل شبکه فاضلاب شهری در اغلب شهرهای شهرستان لنجان اشاره کرد.
فرماندار لنجان در حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست موقعیت توپوگرافی منطقه ، تردد بالای خودروها بدلیل وجود صنایع بزرگ ، وجود محورهای مهم مواصلاتی منطقه ، مناطق کارگاهی مزاحم شهری را عامل مهم آلودگی هوا برشمرد و گفت در شهرستان لنجان ۱۲۰ واحد صنعتی فعال وجود دارد که تعدادی از آنها در لیست صنایع آلاینده قرار دارد.
محمدی فشارکی درجلسه شورای اداری شهرستان لنجان با بیان اینکه در خصوص احیاء زاینده رود مطالبه جدی داریم ، از معاون رئیس جمهور جهت اصلاح و حذف بندهای آبخیزداری غیر کارشناسی بالا دست منطقه و ضرورت احیاء دائمی رودخانه زاینده رود برای حفظ کارکردهای اکولوژیک و شفاف سازی منابع و مصارف آب در دو استان درخواست همکاری کرد.
فرماندارلنجان از دغدغه و نگرانی خود درخصوص آسیب رسیدن به کشت بهاره کشاورزان لنجان خبر داد و افزود با توافق صنف کشاورزان قرار بر این بود که همان میزان که برای شرق استان آب رهاسازی میشود برای کشاورزان غرب استان نیز همان میزان بارگذاری شود ولی درحالی که کشاورزان ما در وقت کِشت و زراعت بهاره خود هستند هنوز تصمیمی جهت رها سازی حقابه شهرستان لنجان صورت نگرفته است و این درحالیست که زمین های کشاورزان لنجان درحال خشک شدن و آسیب رسیدن به صنف کشاورزان است.
درپایان فرماندار لنجان در خصوص  لزوم حمایت دولت از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی IT در لنجان جهت رفاه صنعتگران و سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه سخن گفت و از پیگیریهای نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که در این سفر اتفاقات خوبی برای مردم شهرستان لنجان رقم بخورد.

 

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان در روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ جان نثاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با همراهی قنبری مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری ، سلیمانی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، کمال نوری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لنجان با حضور در مراسم […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی با حضور محسن یونسی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار  و دیگر اعضاء در فرمانداری لنجان برگزار شد . در این جلسه در خصوص اصلاح پیشنهاد بودجه سال ۱۴۰۲ اتاق اصناف شهرستان ، شرایط ابطال پروانه کسب و لغو […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان جلسه بررسی مشکلات و حفظ اراضی کشاورزی شهرستان با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان و یونسی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و دیگر اعضاء در فرمانداری لنجان برگزار شد.   در این جلسه در خصوص برنامه های پیشگیری از تغییر کاربری زمین های […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان جلسه تعاملی و صمیمی خیرین مسکن ساز لنجان با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان ، حجت الاسلام باقریان و دیگر اعضاء در دفتر فرماندار برگزار شد. در این جلسه در خصوص رفع موانع و تسریع در برنامه های ساخت مسکن برای محرومین شهرستان لنجان بحث و […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *